דבר המנהל

אוגוסט 2016 , אב תשע"ו

הורים ותלמידים יקרים שלום,

בשנת הלימודים החולפת קיבל בית הספר אות מצוינות בחינוך יהודי- ציוני –אזרחי במסגרתתכנית "מארג".  קבלת אות המצוינות מהווה נקודת שיא בתום תהליך חינוכי עמוק ומורכב שעברנו בבית הספר במהלך ארבע השנים האחרונות. התהליך כלל כתיבה מחודשת של חזון בית הספר, בחינת הערכים המובילים שלאורם אנו מחנכים ובעיקר כתיבת תכניות לימודים מגוונות, המשלבות את תחומי הדעת עם הפעילות החברתית הענפה בבית הספר.
במהלך שנות השתתפותנו בתכנית ערכנו שינויים רבים בדרך בה אנו מלמדים, עורכים טקסים, מטיילים ועוד.. כל זאת מתוך מטרה להפוך את העשייה בבית הספר לרלוונטית ולמשמעותית יותר עבור תלמידינו. בשנת הלימודים הקרובה נמשיך להשתכלל בדרכי ההוראה וההערכה שלנו ולהתאימם לתפקודי הלומד במאה ה-21.
נוסף לשיפור עבודתנו החינוכית גם תחום הבינוי זוכה לטיפול. השנה החלה בניית אולם הספורט החדש בבית הספר ואנו מקווים כי בקיץ הבא כבר יוכלו התלמידים להתאמן באולם החדש, הממוזג והמתקדם שהולך ונבנה. כמו כן אנו מקימים בבית הספר מתחם חדש ללימודי הסביבה וכן חממה לימודית ממוחשבת, שתרכז למידה בין תחומית ותאפשר לתלמידים לעסוק במחקר מדעי בשיתוף המכללה האקדמית "כנרת", "צמח ניסיונות" ועוד..
בטקס סיום השנה שערכנו ביום האחרון ללימודים בירכה תלמידת כיתה ט' בשם השכבה, ואני גאה לצטט מדבריה :" לצוות המורים היקר שליווה אותנו כל השנה, תמיד דאגתם שנשאף לדעת ולימדתם אותנו מעבר, דאגתם שנלמד ונבין את החומר כמו שצריך, דאגתם והשתדלתם לעזור לכל אחת ואחד מאיתנו גם אם זה לא עסק רק בלימודים, גרמתם לנו להרגיש בביטחון, תמיד הקשבתם ושמעתם על הבעיות שלנו גם כשלא הייתם חייבים, הייתם מסורים לכל תלמיד ותלמידה, ואנחנו רוצים להגיד לכם המון המון תודה".
יאנוש קורצ'אק אמר כי: "הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים" , לשמחתי אנו זוכים לראות ברכה לעמלנו בכל יום ואנו נמשיך בעשייה החינוכית שלנו בכדי שנהייה ראויים למילים אלו של תלמידינו גם בשנה הבאה.

מאחל לכולנו שנה טובה, מלאה בהרחבת אופקים, התפתחות וצמיחה.
בברכה,
שרון שדה
מנהל בית- ירח.