ימי זיכרון

טקסי בית ירח מבטאים את הערכים ההומניסטיים, הציוניים והיהודיים שעליהם מושתתת כל הווייתו של בית הספר. הטקסים הינם תולדה של דיאלוג בין צוותי החינוך לתלמידים ולקהילה. הפעילות המלווה את הטקסים והטקסטים השזורים בטקס עצמו מבטאים את מגוון הקולות והזהויות של קהילת בית הספר ובכך מהווים מגרש אימונים לבירור זהות ומבנים את תחושת השייכות לבית הספר, לקהילה, לעם ולמדינה.

יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין מנוהל ומופק על-ידי תלמידי שכבה י"ב כאסופה של מייצגי רחוב המביעים תכנים באמצעות מדיומים שונים – מוסיקה, תיאטרון, אמנות פלסטית, ריקוד, ועוד...

יום הזיכרון לשואה ולגבורה מנוהל ומופק על-ידי תלמידי שכבה י"א החוזרים מן המסע לפולין בחופשת הפסח. בטקס זה ניתן מקום לביטוי אישי של תחושות התלמידים, ומבוצע באופן תיאטרלי.

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל מנוהל ומופק על-ידי תלמידי שכבה י'. כל תלמידי בית הספר יוצאים אל יישוביהם לאחר טקס הזיכרון בבית הספר עם פרח לנופל, ומניחים אותו על קברות בוגרי בית הספר שנפלו במערכות ישראל.

עוד לפני יום הזיכרון אנו מקיימים את מרוץ בית ירח לזכר הנופלים, ובו כל התלמידים משתתפים במקצה עממי, ובמקביל מתקיים מקצה תחרותי לבנים ולבנות. מרוץ בית ירח הינו מסורת פרי יוזמה של תלמיד בשנת תשע"ה.

מירוץ בית ירח- לזכר הנופלים