הכנה לשירות משמעותי

בית הספר בית ירח מתגאה במספרם הגבוה של תלמידיו היוצאים לשירות צבאי משמעותי. בית ספר בית ירח מתגאה לא פחות במספרם הגבוה של תלמידיו היוצאים לשנת שירות נוספת לפני הצבא או ללימוד במכינות קד"צ. יש סבירות גם כי יש קשר בין שני הנתונים הללו. לפיכך בית הספר מעודד לשירות משמעותי בתכניתו החברתית הכוללת לתפיסתנו הן עידוד ליציאה לשנת שירות או מכינה והן עידוד לשירות צבאי משמעותי.

אנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם מרכז עידן, האחראי על החינוך הבלתי פורמלי במועצה האזורית, ומתאמים את כל הפעילויות יחד.

לקראת צו ראשון

אנחנו מקיימים קשר רצוף עם לשכת הגיוס בטבריה, אליה מגיעים תלמידינו בתחילת דרכם כמלש"בים ושם עוברים את מיוני הצו הראשון. חשיבות מיונים אלה להשמה מיטבית בצבא היא קריטית ולכן אנחנו משקיעים מאמץ בהכנת התלמידים לקראת הצו הראשון.

כל תלמידי שכבה יא' זוכים לשיחת הסבר הנערכת ע"י רמ"ד קהילה מלשכת הגיוס אשר מסבירה על תהליך המיון ועל הצפוי להם במיון הראשוני. פיזור הערפל, כך אנחנו מאמינים יסייע מאוד לתלמידינו להגיע במיטבם ליום המיונים. את תלמידי הכיתות המיוחדות אנחנו לוקחים אל לשכת הגיוס בטבריה כדי שיראו בשטח היכן ממקומים הדברים ולאן הם צריכים ללכת.

מצגת הסבר – צו ראשון (קישור – אשלח בהמשך)

מעבר למפגש זה, אנחנו שומרים לאורך כל השנה על קשר עם לשכת הגיוס על-מנת שתסייע לנו בפתרון בעיות נקודתיות כאלו ואחרות.

סדנאות קצינים בכירים (במיל.) לקראת שירות משמעותי

כחלק מן ההכנה לשירות משמעותי אנחנו עושים מאמץ לחשוף את תלמידינו למגוון דילמות שמלוות את המתגייסים הטריים לצה"ל.

בין היתר אנחנו לוקחים חלק במיזם של משרד הביטחון ובמסגרתו מגיעים לביה"ס קצינים בדרגות אל"מ עד סא"ל במילואים. כל כיתה פוגשת קצין למשך 5 שעות. הנושאים הנידונים ביום זה: צה"ל ואני, צה"ל והחברה הישראלית, ערכי צה"ל, דגשים ומידע לקראת המפגש הראשון בלשכת גיוס.

הסדנה כוללת הפעלות שונות כגון: דו-שיח כיתתי ויצירת דיאלוג עם מנחה הקבוצה, תמונות, כתבות, צפייה בסרטונים וניתן להתאימה לכל סוגי הכיתות.

הכנה לשירות משמעותיזהות מינית/מעגלי זהות.